Platforma VK Ostrava - platformavkostrava@seznam.cz

Clanky

  • Navstevnostdnes: 2 | za týden: 22 | za měsíc: 140 | celkově: 13232

Proč vznikl web Platformy ČlánkyDnešním dnem se rozbíhá nový projekt Platformy Volejbalového klubu Ostrava!

Rozhodnutí vytvořit si vlastní web je logickým vyústěním snahy těch, kterým jde o náš klub, kteří se združili do neoficiální otevřené Platformy VK Ostrava.

Iniciátorem Platformy a všech následných kroků jsem sice já a beru na sebe proto i veškerou zodpovědnost za obsah těchto stránek, které budu od teď administrovat. S prací kolem našehu webu mám bohaté zkušenosti, protože po tři roky jsem byl, coby šéf redakční rady, jediným členem Správní rady, který našel odvahu se do této práce pustit a byl jsem taky hlavním iniciátorem změn na oficiálním webu VK Ostrava, který byl oficiálně vyhlášen jako jeden z nejlepších a nejaktuálnějších volejbalových webů v republice

Parodoxně však bez jakéhokoliv vysvětlení někoho z hrstky "zbabělců" z vedení klubu, mi však jako stále místopředsedovi klubučlenovi Správní rady (dále jen SR) a především jako řádnému členovi klubu, je dle Stanov klubu odepírána možnost se svobodně vyjadřovat a byl jsem z hodiny na hodinu bez jakéhokoliv sdělení či vysvětlení "odříznut" od přístupu k našemu klubovému webu a to jak přímému (možnost přímého vkládání článků), tak i nepřímému (mé články zaslané ke zveřejnění nejsou do teď publikovány...). 

Že jde o nechutnou praktiku zbývajících čtyř členů Správní rady (budu dále pro ně používat pracovní zkratku S4) svědčí i další zkušenost, když Honza Gerža (jeden ze spoluautorů klubového webu a od loňského září i jeho oficiální administrátor byl stejným způsobem "odstřihnut" také, bez toho aniž by mu předem někdo alespoň zavolal a probral s ním tuto situaci nebo mu to alespoň předem suše sdělil... Když kontaktoval manažera klubu pana Zedníka, bylo mu sděleno, že byť s ním neměli žádný problém a spolupráce probíhala v pořádku, SR se rozhodla ukončit s ním spolupráci...

Když jsem se osobně zeptal předsedy pana Žurka, co je vedlo k takovému rozhodnutí a proč tak vážná věc nebyla se mnou konzultována (patrně ve SR jediným, který této oblasti více rozumí, protože ostatní jsou totální laice v této  oblasti a nikdy se do této práce ani neangažovgali), dozvěděl jsem se s výsměšným úšklebkem, že: "a co čekal, když jsme jej viděli na té vaší Platformě na schůzce U Dzina!!!"

Přitom Honza Gerža vystoupil na této schůzce jen jednou a to s názorem, že by se měly dotáhnout smluvní vztahy mezi klubem a rodiči hráčů, s čímž každý logicky uvažující člověk musel jen souhlasit.Pro dokreslení, proč toto rozhodnutí S4 považuji za  skandální a pana Žurka od těď již řadím taky někam... připomenu zde jeho vlastní slova, která do teď visí v archivu Diskuse na webu VKO (23.05.2014 09:41):

"Dobrý den všem, vzhledem k tomu, že se mírně změnila náplň dnešního neformálního sezení a jedná se o diskuzi k tomu, co nás v našem klubu pálí, rád bych se tohoto setnání také zúčastnil. Chtěl bych rovněž ubezpečit ty, kteří projevili zájem se setkání zúčastnit, ale mají strach z reakce vedení a trenérů VK Ostrava vůči nim samotným a hlavně jejich synům - hráčům, že tato obava není na místě a nic takového se nestane. Jde nám všem stále o to stejné a to je rozvoj Ostravského volejbalu a VK Ostrava. Děkuji P. Žurek"

 

Vážený pane Žurku a celá S4-ko, pěkná sviňárna! Co vy na to ostatní?! Já osobně prostě budu proti takovým lidem bojovat, protože "kdo mlčí, tak s tím souhlasí" a to bych nerad!

Ivan Cap