Platforma VK Ostrava - platformavkostrava@seznam.cz

Clanky

  • Navstevnostdnes: 2 | za týden: 32 | za měsíc: 162 | celkově: 13141

Dobrá zpráva pro ostravský volejbal! ČlánkyVšichni víme, jak je těžké v dnešní době sehnat mecenáše, který by byl ochoten sponzorovat sport o volejbalu ani nemluvě. Vždyť nebýt nemalé podpory města a kraje by se mnohý tým v Ostravě ani v extralize neudržel.

Proto je určitě dobrou zprávou pro všechny fanoušky VK Ostrava, že se novému vedení klubu podařilo zajistit dostatek financí pro náš klub pro nejbližší 3 sezóny (je nutno připomenout, že do ukončení soudní pře o platnosti stanov zde stále existují dvě správní rady). Vzhledem k vážnosti situace, v jaké se VK Ostrava nachází a vzhledem k přípravám na novou sezónu jsme urychlili jednání s tímto mecenášem. Nový generální sponzor je tak dle předběžné dohody ochoten poskytnout finanční hotovost na ty oblasti, které jsou pro ostravský klub v současné době stěžejní.

Dle této dohody poskytne nad rámec dotací ročně 1,5 mil. Kč na platy hráčů A-týmu (jedná se o dlouhodobý problém většiny extraligových týmů, které platy hráčů A-týmu nemohou financovat z veřejných dotací),  dále 400 tis. Kč na platy trenérů v žákovských kategoriích (tam by měli být ti nejlepší trenéři, kteří dají začínajícím hráčům ty správné návyky a dovednosti) a 100 tis. Kč na fungování B-týmu (jeho velký význam pro fungování klubu a pro růst mladých hráčů je mnohými amatéry často podceňován). Poskytnutí výše uvedená částky 2 mil. Kč ročně (tj. 6.000.000,- Kč celkem) je ale ze strany sponzora vázáno podmínkou průhlednosti financí a zanecháním soudních sporů. Proto asi nikoho nepřekvapí požadavek potencionálního generálního sponzora - aby celé současné vedení se vzdalo svých funkcí a uznalo legitimitu nového vedení, které bylo zvoleno na valné hromadě 4.6.2015 – nová správní rada je bezpochyby složena z vážených občanů, kteří mají velké zkušenosti z podnikání a dostatek kontaktů, aby klubu pomohli!

Nejenom řada sponzorů, ale i hráčů a fanoušků VK Ostrava se znova mohla přesvědčit, že pánové Žurek, Zedník, Dvořák a Pyrta vedli a znovu vedou tento klub od deseti k pěti a jejich historická úloha již dávno skončila – klub dluží svým hráčům a trenérům, nesplácí půjčky svým věřitelům, propouští hráče, šetří na mládeži a bez finanční injekce skončí (dle přání některých i v náručí dychtivé konkurence…).

Většinu fanoušků nezajímají vnitřní spory klubu, chtějí chodit na kvalitní volejbal a taky chtějí vidět hrát svůj tým o přední příčky v extralize a to bez dostatku financí, bez kvalitních hráčů prostě nejde. Nabídka platí do středy 11. května 2016 – pokud do tohoto termínu nezačnou jednání na toto téma, sponzor finance využije pro jiný klub nebo úplně pro jiný sport! Proto věřme, že zvítězí zdravý rozum a výše jmenovaní v zájmu klubu moudře ustoupí a dokážou tak, že jim jde především o prosperitu tohoto nádherného kolektivního sportu v Ostravě a nikoliv o „koryta“, jak by se to tak mohlo některým jevit!

Ing. Ivan Cap

(legitimní člen obou správních rad)